W dniach 9 do 16 sierpnia perfumeria stacjonarna będzie zamknięta. Zapraszamy ponownie od 17 sierpnia.Wysyłka zamówień online odbywa się bez zmian. W tym czasie prosimy o kontakt tylko mailowy na kontakt@yasmeen.pl

Orientalne inspiracje

Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie Recenzje By Yasmeen | September 16, 2020 | 0 Comments

 Tanamera SPA kosmetyki naturalne z Malezji

 

Często wydaje nam się, że skóra naszego ciała jest znacznie grubsza i odporniejsza niż skóra twarzy i z tego właśnie powodu dość często traktujemy ją po macoszemu. A nasza skóra potrzebuje odpowiedniej atencji cały czas i na całej swojej powierzchni. I to niezależnie od zmieniających się za oknem warunków atmosferycznych, temperatur czy mówiąc prościej, pór roku. To, w jaki sposób pielęgnujemy naszą skórę ma bezpośredni wpływ na stan naszej urody oraz samopoczucia.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | September 08, 2020 | 0 Comments

Swiss Arabian Shaghaf Oud

 

 

Swiss Arabian — arabskie kosmetyki będące syntezą tradycji europejskich i orientalnych zapachów

 Początki marki nierozerwalnie związane są ze znanym i wyjątkowym producentem szwajcarskich perfum Givaudanem Roure. To właśnie jego nos mocno wpłynął na to, by perfumy od Swiss Arabian były niezaprzeczalnie perfumami prawdziwie królewskimi.

Read More
Posted in Nowości By Yasmeen | August 16, 2020 | 0 Comments

Bakhoor - kadzidło arabskie

 

Nie tak dawno temu próbowałem przybliżyć wam historię i ideę jaka towarzyszy kadzidlanemu dymowi. Wspominałem wtedy, że są różnice pomiędzy kadzidłami pochodzącymi z Japonii, Chin, Indii czy tymi z krajów arabskich. Dziś przyjrzymy się właśnie tym ostatnim — kadzidłom  zwanym bakhoor. W historii Islamu wszyscy prorocy używali bakhoor, ale Prorok Muhammad i jego towarzysze używali bakhoor regularnie. Zwyczaj ten był znany najpierw w Arabii aby później rozpowszechnić się na rozległym terytorium świata muzułmańskiego. Korzyści płynące z bakhoor są ogromne.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen | July 27, 2020 | 0 Comments

Magic of India

 

Od jakiegoś czasu perfumy w pomadzie przeżywają swój renesans a co za tym idzie, podbijają świat Zachodu. Na początku warto byłoby zagłębić się choć trochę w ich historię. W 1921 roku odkryto grobowiec Tutenchamona. Pośród całego bogactwa jakie przy nim znaleziono były między innymi naczynia wypełnione pachnącymi pomadami. I mimo, że od ich wytworzenia dla władcy Egiptu upłynęło raptem trzy tysiące lat, pomady te pachniały i pachną nadal. Dość istotną ciekawostką — szczególnie w naszych czasach — niech będzie też to, że pierwszy strajk w dziejach ludzkości miał swoje miejsce nad Nilem właśnie.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 10, 2020 | 0 Comments

Bema SPF 30

 

Lato to czas sprzyjający kąpielom słonecznym i nikogo to nie dziwi. Jednak musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie słonecznej. Szczególnie jeżeli chodzi o skórę dziecka, ale również i mamy. Na naszym rodzimym rynku dostępna jest cała gama różnorakich sztyftów, balsamów, kremów czy sprayów z filtrami słonecznymi. Ale wybór odpowiedniego produktu fotoprotekcyjnego okazuje się wcale nie taki łatwy.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 02, 2020 | 0 Comments

Róże

 

Skoro już wiemy jak cenna jest róża i wiemy też trochę więcej o pozyskiwaniu z niej substancji aktywnych to teraz przyjrzyjmy się dokładniej konkretnym, najbardziej cenionym przez kosmetykę i perfumerię, różom.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | June 24, 2020 | 0 Comments

kosmetyki arabskie al rehab

 

Od jakiegoś już czasu w naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się  perfumy arabskie. Są one bardzo różnorodne i zdecydowanie odmienne od znanych nam perfum świata zachodu.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | June 18, 2020 | 0 Comments

Róże

 

Uznawana jest za symbol miłości, a to za sprawą mitu o narodzinach o Afrodyty. Otóż  gdy bogini wyłoniła się z morskiej piany zaczęła biec w stronę swego kochanka Adonisa. Wtedy to skaleczyła się w stopę a z kropli jej krwi powstała i zakwitła pierwsza róża....

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | June 07, 2020 | 0 Comments

Stepel do masażu

Jeśli zastanawiasz się skąd wywodzi się masaż stemplami to odpowiedź na to pytanie jest naprawdę banalnie prosta. Masaż stemplami ziołowymi pochodzi z egzotycznej Tajlandii, gdzie praktykowany jest od ponad 400 lat. Obecnie — tak jak i tradycyjny masaż tajski — masaż stemplami ziołowymi staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Pierwotnie do stworzenia ziołowego stempla wykorzystywano trawę cytrynową, kurkumę, liście limonki kaffir oraz kamforowca.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | May 30, 2020 | 0 Comments

Olejki eteryczne Yasmeen

 

Gdyby popatrzeć na temat „aromaterapii” z perspektywy czasu to towarzyszy nam ona od zarania dziejów. Wzmianki o wykorzystaniu zapachów — między innymi tymianku czy mirtu — pochodzą już z czasów sumeryjskich, ale znajdziemy je również w stanowiących całość ówczesnej wiedzy człowieka o świecie ludzi i bogów księgach Wedy

Read More
Utworzono
na stronę

Produkty 11 do 20 z 143

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5