Rytuał Hammam

Rytuał Hammam

Istotą ceremonii Hammam jest dogłębne oczyszczanie ciała oraz ukojenie duszy. Mycie jest częścią najważniejszą, wymagającą skupienia oraz odpowiedniej atmosfery oraz naturalnych akcesoriów. Dzięki mocy przyrody, daje skórze, to co najbardziej potrzebne: odżywienie, nawilżenie i odbudowę naturalnej ochrony. Etapy Rytuału Hammam to: NAWILŻENIE, OCZYSZCZENIE, OCZYSZCZENIE GLINKĄ GHASSOUL, NAMASZCZENIE. 

Pierwszy to NAWILŻENIE. Proponujemy gorący prysznic, podczas którego para zmiękcza skórę i otwiera pory.

Drugi etap to  OCZYSZCZENIE. Nakładamy na ciało czarne mydło – Savon Noir. Właściwości czarnego mydła Savon Noir są doceniane na całym świecie już od wieków, nadaje się do skóry delikatnej i wrażliwej. Powstaje ze zmielonych czarnych oliwek i oleju z oliwek. Połączone z wodą tworzy delikatną pianę, którą rozprowadza się rękawicą Kessa. Złuszcza ona mechanicznie naskórek, pobudzając krążenie. Mydło odżywia skórę, pozosatwia ją miękką, delikatniejszą w dotyku, odpowiednio nawilżoną. Po takim zabiegu skóra najlepiej przyjmuje substancje aktywne w głąb skóry. Proponowane Savon Noir to idealny specyfik wspomagający walkę z rozstępami, cellilitem oraz wszelkimi zmianami skórnymi, nawilża i wspomaga podrażnienia skóry. Wmasowujemy czarne mydło we wszystkie partie ciała i pozostawiamy je na 10 min, masując rękawicą kessa. Stosujemy zdecydowane, okrężne ruchy.  Zabieg ten skutecznie złuszcza stary naskórek. Po wykonaniu masażu spłukujemy mydło z ciała.

Etap trzeci to OCZYSZCZENIE GLINKĄ GHASSOULJest ona  naturalnym produktem z marokańskiej glinki. Minerał ten, składający się z krzemianu magnezu pielęgnuje, oczyszcza i wygładza ciało. To najdoskonalszy środek do delikatnego złuszczania naskórka i oczyszczania skóry z niedoskonałości. Mieszamy ją z wodą, uzyskując papkę, którą nakładamy cienką warstwą na osuszoną skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Najlepsze efekty można osiągnąć, pobudzając krążenie. W tym celu należy użyć specjalnej rękawicy. Pozostawiamy do wyschnięcia rozprowadzoną glinkę na 10-15, po czym spłukujemy całe ciało strumieniem letniej wody. Glinka działa ujędrniająco na naszą skórę oraz zapobiega jej wysuszaniu. Dzięki właściwościom nawilżającym zmiękcza skórę, docierając do jej najgłębszych warstw, odżywiając komórki i wzmacniając ich naturalne funkcje. Zabieg oczyszczania działa złuszczająco, pobudza krążenie, pozostawiając skórę gładszą i delikatniejszą.

Ostatni etap to NAMASZCZNIE. Skóra po dogłębnym oczyszczeniu łatwiej wchłania dobroczynne składniki. Polecamy olej arganowy zwany „Złotem Maroka“. Używany od tysięcy lat przez kobiety w krajach arabskich ze względu na silne właściwości regenerujące i nawilżające. Rozprowadzamy olej arganowy, delikatnie masując całe ciało . Ten olejek, będący skarbem natury, zamyka RYTUŁAŁ HAMMAM.

Wszystkie produkty potrzebne do Rytuału Hammam są dostępne w naszym sklepie. Mamy także przygotowany już gotowy zestaw dla osób, które cenią sobie wygodę: KLIK

Dowiedz się więcej o Rytuale Hammam z naszego Bloga: KLIK! 

Pozycja

Siatka Lista

24 na stronę

6 produkty(ów)

Pozycja

Siatka Lista

24 na stronę

6 produkty(ów)