Orientalne inspiracje

By Yasmeen | November 09, 2020 | 0 Comments

Dyfuzor- nawilżacz powietrza

 

W zależności od pory roku wilgotność powietrza w naszych domach ulega zmianie. Jesienią i zimą wilgotność powietrza w domu zazwyczaj jest zbyt niska. Nadmierna suchość nasila się szczególnie, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera a powietrze wprowadzone do naszych pomieszczeń jest dodatkowo osuszone poprzez ogrzewanie. Zima jest również tym okresem, w którym w znacznym stopniu ograniczamy wietrzenie mieszkań szczelnie zamykając okna....

Read More
0
Posted in Perfumy By Yasmeen | October 23, 2020 | 0 Comments

szafran

 

Szafran znany jest z cierpkiego smaku, zapachu podobnego do skoszonej trawy oraz delikatnie metalicznego połysku. Wytwarza się go ze znamion słupków szafranu uprawnego należącego do rodziny kosaćcowatych. Roślina ta wyrasta z bulwy, która przypomina cebulę a na jej szczycie pojawia się jeden, czasem kilka fioletowych kwiatów przywodzących na myśl krokusy. Każdy z jego sześciopłatkowych okwiatów, z charakterystycznym dla gatunku słupkiem o długiej szyjce, zakończony jest trójdzielnym, ciemnopomarańczowym znamieniem.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie Włosy By Yasmeen | October 11, 2020 | 0 Comments

Nawet krótkie włosy wołają czasem o grzebień

 

Chyba nie ma na świecie kobiet, które nie chciałaby aby ich włosy były piękne, zdrowe, jedwabiste i błyszczące. Takie właśnie włosy są zdecydowanie atrybutem nowoczesnej kobiety. Zaś nienaganna fryzura zdecydowanie dodaje pewności siebie i napełnia siłą do realizowania się w życiu codziennym. Wiedzieć musisz jedno — pielęgnacja włosów to wcale nie takie trudne zadanie. Ale warto doprowadzić je do perfekcji. Pomoże nam to wydobyć i podkreślić z naszych włosów tak wiele ich naturalnego piękna. Dlatego dziś omówimy kilka kroków, które musisz perfekcyjnie opanować, aby cieszyć się olśniewającymi włosami.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | September 25, 2020 | 0 Comments

Cytrusy

 

 

Od wieków esencje cytrusowe były stosowane do wyrobu olejków eterycznych, perfum ale też i kosmetyków. Ekstrakty z cytrusów zawierają nie tylko witaminę C, lecz także flawonoidy oraz witaminę A. Właśnie dlatego owoce cytrusowe wpływają na opóźnienie procesów starzenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ witamina C stymuluje produkcję kolagenu w naszej skórze.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie Recenzje By Yasmeen | September 16, 2020 | 0 Comments

 Tanamera SPA kosmetyki naturalne z Malezji

 

Często wydaje nam się, że skóra naszego ciała jest znacznie grubsza i odporniejsza niż skóra twarzy i z tego właśnie powodu dość często traktujemy ją po macoszemu. A nasza skóra potrzebuje odpowiedniej atencji cały czas i na całej swojej powierzchni. I to niezależnie od zmieniających się za oknem warunków atmosferycznych, temperatur czy mówiąc prościej, pór roku. To, w jaki sposób pielęgnujemy naszą skórę ma bezpośredni wpływ na stan naszej urody oraz samopoczucia.

Read More
0
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | September 08, 2020 | 0 Comments

Swiss Arabian Shaghaf Oud

 

 

Swiss Arabian — arabskie kosmetyki będące syntezą tradycji europejskich i orientalnych zapachów

 Początki marki nierozerwalnie związane są ze znanym i wyjątkowym producentem szwajcarskich perfum Givaudanem Roure. To właśnie jego nos mocno wpłynął na to, by perfumy od Swiss Arabian były niezaprzeczalnie perfumami prawdziwie królewskimi.

Read More
0
Posted in Nowości By Yasmeen | August 16, 2020 | 0 Comments

Bakhoor - kadzidło arabskie

 

Nie tak dawno temu próbowałem przybliżyć wam historię i ideę jaka towarzyszy kadzidlanemu dymowi. Wspominałem wtedy, że są różnice pomiędzy kadzidłami pochodzącymi z Japonii, Chin, Indii czy tymi z krajów arabskich. Dziś przyjrzymy się właśnie tym ostatnim — kadzidłom  zwanym bakhoor. W historii Islamu wszyscy prorocy używali bakhoor, ale Prorok Muhammad i jego towarzysze używali bakhoor regularnie. Zwyczaj ten był znany najpierw w Arabii aby później rozpowszechnić się na rozległym terytorium świata muzułmańskiego. Korzyści płynące z bakhoor są ogromne.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen | July 27, 2020 | 0 Comments

Magic of India

 

Od jakiegoś czasu perfumy w pomadzie przeżywają swój renesans a co za tym idzie, podbijają świat Zachodu. Na początku warto byłoby zagłębić się choć trochę w ich historię. W 1921 roku odkryto grobowiec Tutenchamona. Pośród całego bogactwa jakie przy nim znaleziono były między innymi naczynia wypełnione pachnącymi pomadami. I mimo, że od ich wytworzenia dla władcy Egiptu upłynęło raptem trzy tysiące lat, pomady te pachniały i pachną nadal. Dość istotną ciekawostką — szczególnie w naszych czasach — niech będzie też to, że pierwszy strajk w dziejach ludzkości miał swoje miejsce nad Nilem właśnie.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 10, 2020 | 0 Comments

Bema SPF 30

 

Lato to czas sprzyjający kąpielom słonecznym i nikogo to nie dziwi. Jednak musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie słonecznej. Szczególnie jeżeli chodzi o skórę dziecka, ale również i mamy. Na naszym rodzimym rynku dostępna jest cała gama różnorakich sztyftów, balsamów, kremów czy sprayów z filtrami słonecznymi. Ale wybór odpowiedniego produktu fotoprotekcyjnego okazuje się wcale nie taki łatwy.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 02, 2020 | 0 Comments

Róże

 

Skoro już wiemy jak cenna jest róża i wiemy też trochę więcej o pozyskiwaniu z niej substancji aktywnych to teraz przyjrzyjmy się dokładniej konkretnym, najbardziej cenionym przez kosmetykę i perfumerię, różom.

Read More
Utworzono
na stronę

Produkty 1 do 10 z 137

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5