Orientalne inspiracje

Posted in Perfumy By Yasmeen | October 23, 2020 | 0 Comments

szafran

 

Szafran znany jest z cierpkiego smaku, zapachu podobnego do skoszonej trawy oraz delikatnie metalicznego połysku. Wytwarza się go ze znamion słupków szafranu uprawnego należącego do rodziny kosaćcowatych. Roślina ta wyrasta z bulwy, która przypomina cebulę a na jej szczycie pojawia się jeden, czasem kilka fioletowych kwiatów przywodzących na myśl krokusy. Każdy z jego sześciopłatkowych okwiatów, z charakterystycznym dla gatunku słupkiem o długiej szyjce, zakończony jest trójdzielnym, ciemnopomarańczowym znamieniem.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie Włosy By Yasmeen | October 11, 2020 | 0 Comments

Nawet krótkie włosy wołają czasem o grzebień

 

Chyba nie ma na świecie kobiet, które nie chciałaby aby ich włosy były piękne, zdrowe, jedwabiste i błyszczące. Takie właśnie włosy są zdecydowanie atrybutem nowoczesnej kobiety. Zaś nienaganna fryzura zdecydowanie dodaje pewności siebie i napełnia siłą do realizowania się w życiu codziennym. Wiedzieć musisz jedno — pielęgnacja włosów to wcale nie takie trudne zadanie. Ale warto doprowadzić je do perfekcji. Pomoże nam to wydobyć i podkreślić z naszych włosów tak wiele ich naturalnego piękna. Dlatego dziś omówimy kilka kroków, które musisz perfekcyjnie opanować, aby cieszyć się olśniewającymi włosami.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | September 25, 2020 | 0 Comments

Cytrusy

 

 

Od wieków esencje cytrusowe były stosowane do wyrobu olejków eterycznych, perfum ale też i kosmetyków. Ekstrakty z cytrusów zawierają nie tylko witaminę C, lecz także flawonoidy oraz witaminę A. Właśnie dlatego owoce cytrusowe wpływają na opóźnienie procesów starzenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ witamina C stymuluje produkcję kolagenu w naszej skórze.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie Recenzje By Yasmeen | September 16, 2020 | 0 Comments

 Tanamera SPA kosmetyki naturalne z Malezji

 

Często wydaje nam się, że skóra naszego ciała jest znacznie grubsza i odporniejsza niż skóra twarzy i z tego właśnie powodu dość często traktujemy ją po macoszemu. A nasza skóra potrzebuje odpowiedniej atencji cały czas i na całej swojej powierzchni. I to niezależnie od zmieniających się za oknem warunków atmosferycznych, temperatur czy mówiąc prościej, pór roku. To, w jaki sposób pielęgnujemy naszą skórę ma bezpośredni wpływ na stan naszej urody oraz samopoczucia.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | September 08, 2020 | 0 Comments

Swiss Arabian Shaghaf Oud

 

 

Swiss Arabian — arabskie kosmetyki będące syntezą tradycji europejskich i orientalnych zapachów

 Początki marki nierozerwalnie związane są ze znanym i wyjątkowym producentem szwajcarskich perfum Givaudanem Roure. To właśnie jego nos mocno wpłynął na to, by perfumy od Swiss Arabian były niezaprzeczalnie perfumami prawdziwie królewskimi.

Read More
Posted in Nowości By Yasmeen | August 16, 2020 | 0 Comments

Bakhoor - kadzidło arabskie

 

Nie tak dawno temu próbowałem przybliżyć wam historię i ideę jaka towarzyszy kadzidlanemu dymowi. Wspominałem wtedy, że są różnice pomiędzy kadzidłami pochodzącymi z Japonii, Chin, Indii czy tymi z krajów arabskich. Dziś przyjrzymy się właśnie tym ostatnim — kadzidłom  zwanym bakhoor. W historii Islamu wszyscy prorocy używali bakhoor, ale Prorok Muhammad i jego towarzysze używali bakhoor regularnie. Zwyczaj ten był znany najpierw w Arabii aby później rozpowszechnić się na rozległym terytorium świata muzułmańskiego. Korzyści płynące z bakhoor są ogromne.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen | July 27, 2020 | 0 Comments

Magic of India

 

Od jakiegoś czasu perfumy w pomadzie przeżywają swój renesans a co za tym idzie, podbijają świat Zachodu. Na początku warto byłoby zagłębić się choć trochę w ich historię. W 1921 roku odkryto grobowiec Tutenchamona. Pośród całego bogactwa jakie przy nim znaleziono były między innymi naczynia wypełnione pachnącymi pomadami. I mimo, że od ich wytworzenia dla władcy Egiptu upłynęło raptem trzy tysiące lat, pomady te pachniały i pachną nadal. Dość istotną ciekawostką — szczególnie w naszych czasach — niech będzie też to, że pierwszy strajk w dziejach ludzkości miał swoje miejsce nad Nilem właśnie.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 10, 2020 | 0 Comments

Bema SPF 30

 

Lato to czas sprzyjający kąpielom słonecznym i nikogo to nie dziwi. Jednak musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie słonecznej. Szczególnie jeżeli chodzi o skórę dziecka, ale również i mamy. Na naszym rodzimym rynku dostępna jest cała gama różnorakich sztyftów, balsamów, kremów czy sprayów z filtrami słonecznymi. Ale wybór odpowiedniego produktu fotoprotekcyjnego okazuje się wcale nie taki łatwy.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | July 02, 2020 | 0 Comments

Róże

 

Skoro już wiemy jak cenna jest róża i wiemy też trochę więcej o pozyskiwaniu z niej substancji aktywnych to teraz przyjrzyjmy się dokładniej konkretnym, najbardziej cenionym przez kosmetykę i perfumerię, różom.

Read More
Posted in Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen | June 24, 2020 | 0 Comments

kosmetyki arabskie al rehab

 

Od jakiegoś już czasu w naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się  perfumy arabskie. Są one bardzo różnorodne i zdecydowanie odmienne od znanych nam perfum świata zachodu.

Read More
Utworzono
na stronę

Produkty 1 do 10 z 136

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5