Od piątku 7 sierpnia do wtorku 18 sierpnia 2020 sklep będzie nieczynny. Wszystkie zamówienia złożone od czwartku 6 sierpnia 2020 zostaną wysłane w dniach 18-19 sierpnia 2020. W tym czasie w nagłych wypadkach prosimy o kontakt tylko mailowy na kontakt@yasmeen.pl

Perfumy

Posted in Perfumy By Yasmeen July 27, 2020

Magic of India

 

Od jakiegoś czasu perfumy w pomadzie przeżywają swój renesans a co za tym idzie, podbijają świat Zachodu. Na początku warto byłoby zagłębić się choć trochę w ich historię. W 1921 roku odkryto grobowiec Tutenchamona. Pośród całego bogactwa jakie przy nim znaleziono były między innymi naczynia wypełnione pachnącymi pomadami. I mimo, że od ich wytworzenia dla władcy Egiptu upłynęło raptem trzy tysiące lat, pomady te pachniały i pachną nadal. Dość istotną ciekawostką — szczególnie w naszych czasach — niech będzie też to, że pierwszy strajk w dziejach ludzkości miał swoje miejsce nad Nilem właśnie.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen July 02, 2020

Róże

 

Skoro już wiemy jak cenna jest róża i wiemy też trochę więcej o pozyskiwaniu z niej substancji aktywnych to teraz przyjrzyjmy się dokładniej konkretnym, najbardziej cenionym przez kosmetykę i perfumerię, różom.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen June 18, 2020

Róże

 

Uznawana jest za symbol miłości, a to za sprawą mitu o narodzinach o Afrodyty. Otóż  gdy bogini wyłoniła się z morskiej piany zaczęła biec w stronę swego kochanka Adonisa. Wtedy to skaleczyła się w stopę a z kropli jej krwi powstała i zakwitła pierwsza róża....

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 26, 2020

las

Chińską trylogię rozpoczęła Cesarzowa. Zaintrygowana Ósemką poczęłam zgłębiam temat dalej uznawszy, że skoro Arabian Attars pokusiło się o stworzenie swego rodzaju ciągłości, to, jak mawiają starzy górale, coś w tym musi być.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 26, 2020

Niedawne moje zetknięcie z marką Arabian Attars przywołało wszystkie miłe wspomnienia jakie niosą ze sobą doświadczenia arabskich pachnideł. 

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 26, 2020

Czy zastanawialiście się kiedyś jak może pachnieć historia? Czy czas może mieć jakikolwiek aromat?

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 25, 2020

A jaki tam holy… Tytoń to temat iście wariacki. Ale nie papierosy… Oj nie… Jak nie lubię, jak mnie sąsiad regularnie dymnym desantem balkonowym podtruwa...

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 25, 2020

Dziś za moim oknem chmury rzewnie płaczą za utraconym latem. Na szczęście ja płakać nie muszę, mam odrobinę lata zamkniętą w skromnej zielonej buteleczce. 

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 25, 2020

Neela Vermeire to prawdziwa znawczyni perfum, wyczulona na jakość naturalnych surowców, z których powstają produkty marki jej nazwiska.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 25, 2020

Oud znam. Lubię. Nawet uwielbiam. I ten grzeczny, i ten zwierzakowaty, silny i fizjologiczny, i ten podany z kwiatami, i ten z kadzidłem. Jeszcze chyba mi się nie trafił oud, który by mi się ewidentnie nie spodobał. W najgorszym razie był dobry. Ale nigdy do kitu.

Read More
Utworzono
na stronę

Produkty 1 do 10 z 15

Strona:
  1. 1
  2. 2