Perfumy

Posted in Perfumy Recenzje By Magdalena Balbous September 16, 2021

Książka

Kompozycja perfum to coś misternego i niesamowitego. Znawcy tematu mówią, że najbliżej im do muzyki, bo doskonałe perfumy, podobnie jak idealną melodię, wcale nie tak łatwo skomponować… Obie odkrywają w nas nieznane, lub dawno już zapomniane lądy naszych wspomnień. Najtrudniej chyba jest jednak pisać o perfumach. Pewnie dlatego nie powstaje tak wiele książek o perfumach.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie Nowości By Yasmeen September 02, 2021

Plumeria- frangipani

 

 

Jak myślisz? Która rodzina zapachów perfum jest zdecydowanie największa? Bez wątpienia kwiatowa! Co chyba wcale nas nie dziwi. Kwiaty nie tylko cieszą nasze oczy, w końcu tak wiele z nich uwodzi nas po prostu swoim zapachem. Jedne pachną intensywniej, drugie mniej. Jedne słodziej, niczym otulający nektar lub miód, inne wręcz bardziej świeżo, iskrząco. Zapachy kwiatów mają również barwy — jak choćby biała woń gardenii. Jeżeli zapytasz o to, jakie kwiaty znajdziesz w doskonałych perfumach, odpowiem ci wykrętnie acz bardzo prosto. Wszelkie kwiaty, o których możesz marzyć. Oczywiście najbardziej popularnymi są zdecydowanie róże i pisaliśmy już o nich TU. Lecz jest i jaśmin, są magnolie, lilie, irysy, piwonie, geranium, tuberoza. Jest i frangipani. I o nim wam dziś opowiem.

Read More
Posted in Perfumy Yasmeen News Nowości By Magdalena Balbous April 22, 2021

Perfumy Yasmeen

 

Chyba najtrudniej jest mówić o swoich własnych produktach. Tak, tak. My znamy je najlepiej. I wcale nie dlatego jest nam tak trudno o nich mówić. Trudno jest po prostu chwalić siebie samych — nawet, jeśli czujemy, że trzeba. Daliśmy z siebie wszystko co najlepsze. Począwszy od pomysłu, przez długą jego realizację, aż do finalnego efektu. I takim oto sposobem od ponad miesiąca już nie tylko my, ale i wy możecie się cieszyć nowymi perfumami — naszymi pierwszymi.

Read More
Posted in Perfumy Perfumy, Recenzje By Yasmeen March 25, 2021

 

Wydawać by się mogło, że wybór perfum jest prostą sprawą. Jednak gdy zastanowić się nad tym bliżej, okazuje się, iż w perfumeriach całego świata do dyspozycji mamy tysiące zapachów i setki firm, a to niestety dość mocno komplikuje podjęcie decyzji. Dodatkowo, aby nasz wybór był jak najbardziej świadomy, powinniśmy zastosować się do kilku prostych zasad, które ułatwią odnalezienie się wśród tak dużej grupy produktów. Wykorzystanie tych kilku prostych wskazówek może nie tylko zmienić zakupy w swoisty rytuał, ale także ułatwi nam zrozumienie, dlaczego jeden zapach nam się podoba a inny zaś nie.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen February 14, 2021

Walentynki i perfumy

 

Każda miłość jest inna, każda jest wyjątkowa. Zakochani tak naprawdę świętują ją  codziennie. I nie ważne jest dla nich, czy są blisko, czy też rozdzieleni ogromem przestrzeni. Lecz jest w roku jeden specjalny dzień, w którym miłość świętujemy dodatkowo. Bo Walentynki to po prostu ukoronowanie miłości. Są tysiące sposobów na to by pokazać kochanej osobie, że jest dla ciebie ważna. Podaruj ukochanemu lub ukochanej flakon perfum. Kwiaty, krawat, czekoladki, czy też nawet modne skarpetki może podarować każdy. Bo to prezent tak zwany “bezpieczny”. Perfumy są już nieco bardziej intymnym prezentem. Często również i nie najtańszym. Dlatego, aby nie popełnić gafy lub wręcz dużego ‘fopa’ obdarowywać nimi powinniśmy tych naprawdę nam najbliższych. Tych, których zwyczaje i upodobania dobrze znamy. Obdarowanie perfumami czy kosmetykami osoby, której nie znamy aż tak blisko może sprawić, że nie trafimy w jej gust. Ba! Obdarowany może też poczuć się niekomfortowo lub wręcz potraktować to jako nieprzyjemną aluzję do własnych perfum czy zapachu, lub po prostu próbę spoufalenia się. Zatem dziś zajmiemy się zakupem doskonałego prezentu dla najbliższych.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen January 31, 2021

Pachnieć cały dzień i noc

 

Perfum używamy na co dzień. Często mamy ich kilka różnych butelek, od różnych producentów, o różnorodnych kompozycjach zapachowych. Owocowe perfumy na dzień, kwiatowe do pracy, te piżmowe lub drzewne na wieczór… Bo nigdy nie wiadomo jaki zapach będzie idealny w danym momencie. Pewne jest zawsze jedno, chcielibyśmy aby zapach zawsze nam towarzyszył, aby ciągnął za sobą ogon i aby trwał i trwał. Ale czy wiemy jak w najprostszy sposób to osiągnąć? Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek, które pomogą wydłużyć trwałość naszych ulubionych zapachów.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen October 23, 2020

szafran

 

Szafran znany jest z cierpkiego smaku, zapachu podobnego do skoszonej trawy oraz delikatnie metalicznego połysku. Wytwarza się go ze znamion słupków szafranu uprawnego należącego do rodziny kosaćcowatych. Roślina ta wyrasta z bulwy, która przypomina cebulę a na jej szczycie pojawia się jeden, czasem kilka fioletowych kwiatów przywodzących na myśl krokusy. Każdy z jego sześciopłatkowych okwiatów, z charakterystycznym dla gatunku słupkiem o długiej szyjce, zakończony jest trójdzielnym, ciemnopomarańczowym znamieniem.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen September 25, 2020

Cytrusy

 

 

Od wieków esencje cytrusowe były stosowane do wyrobu olejków eterycznych, perfum ale też i kosmetyków. Ekstrakty z cytrusów zawierają nie tylko witaminę C, lecz także flawonoidy oraz witaminę A. Właśnie dlatego owoce cytrusowe wpływają na opóźnienie procesów starzenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ witamina C stymuluje produkcję kolagenu w naszej skórze.

Read More
Posted in Perfumy Kosmetyki Naturalne i Arabskie By Yasmeen September 08, 2020

Swiss Arabian Shaghaf Oud

 

 

Swiss Arabian — arabskie kosmetyki będące syntezą tradycji europejskich i orientalnych zapachów

 Początki marki nierozerwalnie związane są ze znanym i wyjątkowym producentem szwajcarskich perfum Givaudanem Roure. To właśnie jego nos mocno wpłynął na to, by perfumy od Swiss Arabian były niezaprzeczalnie perfumami prawdziwie królewskimi.

Read More
Posted in Perfumy By Yasmeen July 27, 2020

Magic of India

 

Od jakiegoś czasu perfumy w pomadzie przeżywają swój renesans a co za tym idzie, podbijają świat Zachodu. Na początku warto byłoby zagłębić się choć trochę w ich historię. W 1921 roku odkryto grobowiec Tutenchamona. Pośród całego bogactwa jakie przy nim znaleziono były między innymi naczynia wypełnione pachnącymi pomadami. I mimo, że od ich wytworzenia dla władcy Egiptu upłynęło raptem trzy tysiące lat, pomady te pachniały i pachną nadal. Dość istotną ciekawostką — szczególnie w naszych czasach — niech będzie też to, że pierwszy strajk w dziejach ludzkości miał swoje miejsce nad Nilem właśnie.

Read More
Utworzono
na stronę

Produkty 1 do 10 z 20

Strona:
  1. 1
  2. 2