Od jakiegoś już czasu w naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się  perfumy arabskie. Są one bardzo różnorodne i zdecydowanie odmienne od znanych nam perfum świata zachodu. Sztuka wytwarzania perfum wywodzi się między innymi ze starożytnej Mezopotamii i starożytnego Egiptu. Te właśnie ludy miały szeroki dostęp do przypraw, ziół i innych roślin zapachowych. Nie tylko nimi handlowali, ale również je uprawiali. Nie możemy zapominać, że opisy prawdziwych orientalnych perfum oraz zasady ich używania zostały udokumentowane w VI wieku i wpisywało się to w muzułmańską kulturę a także stanowiło ważny element zasad religijnych. Jedną z bardziej rozpoznawalnych na świecie marek tworzących perfumy arabskie jest Al Rehab. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek tworzących wyjątkowe arabskie kosmetyki i olejki arabskie, zaś tworzone przez nią perfumy są wyjątkowo chętnie kupowane nie tylko na Półwyspie Arabskim ale i na całym świecie. Twórcy Al Rehab postawili sobie wyjątkowe zadanie i na nim oparli swoje motto, a mianowicie tworzą perfumy wedle zasady «Jakość dla wszystkich w przystępnej cenie». Swoje orientalne perfumy Al Rehab tworzy już od 1975 roku. Wśród nich szczególną sławą cieszą się skoncentrowane olejki typu roll-on o pojemności 3 i 6 ml. A od tego czasu eksperci marki doskonale rozpoznali potrzeby i gusta klientów z całego świata.

 

 perfumy arabskie al rehab

 

 

Perfumy arabskie Silver Al Rehab

 

Pośród arabskich zapachów nie trudno znaleźć te o nutach kadzidlanych, wręcz otulających. Jednak zapach Silver udowadnia jak wiele innych nut można w nich odszukać. Olejek Al Rehab Silver skomponowany jest z nut cytryny, mchu, trawy cytrynowej, a także nut ozonowych, drzewnych i piżma. Ten arabski olejek jest wysoko ceniony zarówno przez panie jak i panów, a jego aromat zdecydowanie nawiązuje do europejskich klasyków perfumerii. Skomponowany został tak aby cieszyć nas swoją lekkością i wprowadzać w atmosferę letniego relaksu, dobrej zabawy i beztroski.

 

 

Orientalne perfumy Al Rehab Golden

 

Golden to zapach pudrowych kwiatów podanych na bardzo sensualnej bazie drzewno-ambrowej. Perfumy Golden to zapach złotego pyłu. To korzenie z dodatkiem świeżego drewna. Ale jest w nim i metaliczny błysk. W końcowej fazie można wyczuć ambrę. Al Rehab Golden jest zapachem skierowanym do męskiej publiczności. Z pewnością jednak i wiele kobiet z rozkoszą sięgnie po tak błogi zapach.

 

perfumy arabskie al rehab 

 

 

Arabski olejek  Soft od Al Rehab

 

Aromat olejku arabskiego Soft marki Al Rehab przywodzi na myśl zapach świeżego prania i rześkiego poranka w ogrodzie. Dominującą nutą są w nim białe kwiaty doprawione koncertowo szczyptą wanilii i odrobiną karmelu. Wszystko to umieszczone zostało na delikatnej, wręcz subtelnej, róży podszytej piżmem. Kompozycja arabskich perfum Soft jest delikatna i zwiewna. Doskonale sprawdzi się ona u osób pragnących rozpocząć swoją przygodę  z orientalnymi zapachami arabskich perfum od czegoś lekkiego.

Najważniejszą kwestią wyróżniającą perfumy arabskie jest to, że wykazują się one niezwykłą trwałością i intensywnością. W orientalnych kompozycjach wyczuć można różę, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilię, ambrę, piżmo, drzewo sandałowe oraz bardzo ceniony a tak rzadko spotykany w propozycjach europejskich oud.

 

perfumy arabskie al rehab