Makijaż inspirowany zapachem Arabian Oud Donna

Inspiracją do powstania tego makijażu były perfumy Arabian Oud Donna. Jest to zapach, który od pierwszej chwili mocno zaznacza swoją obecność bardzo intensywną, perfumeryjną różą, złamaną odrobinę nutami owocowymi. W miarę upływu czasu minimalnie się ociepla i wysładza, jednak to kwiaty wiodą prym w tej kompozycji – róża i konwalia wzbogacone jaśminem. Jak dla mnie, to trio wybija się najintensywniej. Donna kojarzy mi się z kobietą dojrzałą, która miała już okazję doświadczyć tego i owego w swoim życiu. Kobietą odważną, świadomą swoich atutów i słabości, zdecydowaną i silną. Raczej bizneswoman niż domatorką. Jest to zapach ekspansywny i wyrazisty, który z dużym prawdopodobieństwem przypadnie do gustu wielbicielkom intensywnych kwiatowych pachnideł.

W swoim makijażu postanowiłam połączyć zarówno delikatne kwiaty, jak również siłę z jaką zapach ten zaznacza swoją obecność. Stąd pastelowe tło skontrastowane z bardzo wyrazistą kreską i mocno podkreślonymi ustami.

1. Zaczynam od podkreślenia brwi. Dzięki temu zapewnię oczom ładną, wyrazistą oprawę.

DSCN5278

2. Aby ułatwić sobie pracę nad makijażem, przyklejam w zewnętrznym kąciku, pod skosem taśmę klejącą – od kącika do brwi.

DSCN5279

3. Jako bazy używam fioletowego cienia w kremie. Dzięki temu kolor nałożony na wierzch będzie bardziej intensywny i utrzyma się dłużej.

DSCN5282

4. Cieniowanie powieki rozpoczynam od wewnętrznego kącika. Nakładam tam odrobinę rozświetlacza w ciepłej tonacji. Można w tym celu użyć także dowolnego perłowego cienia.

DSCN5285

5. Następnie sięgam po matowy liliowy cień i nanoszę go na wewnętrznej połowie ruchomej powieki.

DSCN5288

6. Zewnętrzną połowę dopełniam ciemniejszym odcieniem fioletu.

DSCN5291

7. Aby dodać oczom nieco głębi sięgam po cień „przejściowy”, w szaro-beżowym odcieniu i nakładam go w załamaniu powieki, oszukując nieco – ponieważ nałożone wcześniej cienie wyciągnięte były w szpic w zewnętrznym kąciku, w ten sam sposób prowadzę cień przejściowy – naprowadzając go w kierunku krańca brwi.

DSCN5295

8. Nieruchomą część powieki rozjaśniam beżowym matowym cieniem.

DSCN5297

9. Tuż pod samą brwią dodaję odrobinę użytego wcześniej rozświetlacza.

10. Przyszła pora na krok, który kompletnie odmieni wygląd makijażu, czyli na kreskę. Zdecydowałam się namalować bardzo grubą i wyrazistą linię, wyciągniętą zdecydowanie na zewnątrz. W ten sposób makijaż nabierze zdecydowanie bardziej odważnego charakteru.

DSCN5298

11.Na tym etapie można odkleić taśmę. Dzięki niej otrzymujemy natychmiastową równą i czystą krawędź.

DSCN5299

12. Kohlem zaznaczam dolną linię rzęs, jak również przyciemniam nim górną i dolną linię wodną.

DSCN5300

13. Aby połączyć wszystko w jedną całość, sięgam po odrobinę czarnego cienia i rozdymiam nim zewnętrzną część dolnej powieki, łącząc ją z linerem .

DSCN5301

14. Fioletowym cieniem dodatkowo rozdymiam całą dolną powiekę.

DSCN5303

15. Aby złagodzić ewentualne zbyt ostre granice kolorów, sięgam po liliowy cień i nanoszę go na dolnej granicy cieni.

DSCN5305

16. Na zakończenie makijażu oczu, tuszuję rzęsy. Jeśli macie życzenie, możecie dodać również sztuczne rzęsy. Ja zdecydowałam się tego nie robić.

DSCN5308

17. Makijaż miał być z założenia odważny, dlatego wybrałam pomadkę w intensywnym kolorze fuksji.

DSCN5309

DSCN5328

 

donna_f

Opracowała: Katarzyna Stachowiak

http://katalina-sugarspice.blogspot.com/