NEELA VERMEIRE CRÉATIONS


Neela Vermeire to prawdziwa znawczyni perfum, wyczulona na jakość naturalnych surowców, z których powstają produkty marki jej nazwiska. Rozpoczęła pracę zawodową z Bertrandem Duchaufourem, mistrzem tradycyjnego, francuskiego rzemiosła perfumiarskiego. Wzbogaciła jednak jego paletę o cenne żywice i esencje Subkontynentu Indyjskiego. Efekt to formuły bogate w esencje róży, oryginalny oudh, jaśmindrewno sandałowe z Mysore oraz inne, luksusowe esencje kwiatów i rzadkich składników. Ich jakość i wysoka koncentracja dają o sobie znać już przy pierwszym powiewie…

 

BOMBAY BLING

BOMBAY-BLING 

To niezwykle pozytywna i radosna kompozycja aromatów, uosabiająca każdy aspekt nowoczesnej, kolorowej, pełnej entuzjazmu i szczęścia strony tętniących życiem Indii, kraju silnej ekonomii i kolorowego świata Bollywood’u. Otwarcie niesamowicie egzotyczne i musujące – to miks zielonego mango, liczi, ostrych przypraw, owoców cytrusowych i ylang-ylang. Po kilku minutach, w sercu zapachu, pojawia się całe mnóstwo białych kwiatów, jaśmin, tuberoza i gardenia, doprawione kminem i kardamonem. Całość zamyka drzewno-waniliowa baza z dodatkiem patchouli i tabaki.

 

Neela-Vermeire

 

TRAYEE 

TRAYEE

 

Trayee reprezentuje bezgraniczny duchowy krajobraz kultury indyjskiej, wiedzy o życiu i zdrowiu – Ajurweda, świat jogi i poszukiwania mądrości. To kwintesencja mądrości duchowej starożytnych Indii, powstałej wieki przed naszą erą. Ta wyjątkowa kompozycja zapachowa zbudowana wyłącznie z naturalnych składników używanych w wielu rytuałach i ceremoniach, ma charakter przyprawowo-orientalny, z delikatnie szyprowym akcentem. Zapach otwiera przyprawowo-owocowy aromat czarnej porzeczki w towarzystwie imbiru z kremowym akcentem drzewa agarowego. W sercu pojawia się więcej przypraw, takich jak goździki, cynamon, szafran i kardamon. Całość zamyka silna ambrowo- waniliowa baza, w której pojawia się także wetiwer, patchouli i mech dębowy. Idealne wyważenie składników, stonowanej słodyczy, ostrych przypraw, aromatów kadzidlanych i szyprowych nadaje tej kompozycji wysublimowany smak klasycznej elegancji.

 

Neela-Vermeire

 

ASHOKA

ashoka

 

 Kompozycja aromatów dedykowana kulturze buddyjskiej, nauce o prawdzie, sprawiedliwości, współczuciu. Ashoka to refleksja o przemianie człowieka – drodze duchowej od bezwzględnego zdobywcy ku życzliwemu i dobroczynnemu władcy. Otwarcie jest dość gwałtowne, wręcz dzikie – wetiwer, jodła balsamiczna i akordy drzewne wkrótce złagodzi bób tonka i miękki, wręcz mleczny aromat figowy. Po czym wkrótce odsłania się subtelne, kwiatowe serce z delikatnie skórzanym akcentem, które zmierza ku spokojnej i łagodnej bazie. Całość zamyka głęboka, ciepła, mleczna mieszanka figi, drzewa sandałowego, kadzidła i tonki.

 

Neela-Vermeire

 

MOHUR

mohur

 

Inspiracją dla tego zapachu jest niezwykle charyzmatyczna, silna, utalentowana i mądra kobieta, Noor Jehan, zwana także Mehrunissa, ukochana żona cesarza Jehangir, najbardziej wpływowa kobieta XVII-wiecznej dynastii Mughal. Jedną z jej wielkich pasji było odziedziczone po matce zamiłowanie do sztuki perfumiarstwa. Mohur to kompozycja zapachowa zbudowana na bazie róży, połączenie aromatów kwiatowych i przyprawowo-skórzanych. Ciepła, egzotyczna i zmysłowa mieszanka aromatów dedykowana wszystkiemu co najlepsze z okresu panowania dynastii Mughal. Otwarcie silne i dość tajemnicze, kwiatowo – przyprawowe. Serce mocno aromatyczne, skórzane, z silnym akcentem irysa i aromatu liści fiołka. Całość zamyka silna, drzewno-kadzidlana baza, wzmocniona wanilią, ambrą i patchouli.

 

Neela-Vermeire

 

Neela-Vermeire

Neela-Vermeire

Neela-Vermeire

Neela-Vermeire

Neela-Vermeire

Neela-Vermeire