Tradycyjna ceremonia orientu

Już w starożytności kąpiel była jedną z najważniejszych ceremonii. Dawała spokój i ukojenie zarówno ciała jak i duszy. Łaźnie pełniły niezwykle ważne funkcje: towarzyską i upiększającą. To właśnie stamtąd wywodzi się celebracja ciała, którą w późniejszych czasach zaczęli stosować mieszkańcy Afryki północnej i Azji mniejszej oraz wyznawcy islamu. Takim sposobem Turcja i Maroko stały się stolicą ceremonii zwanej Rytuałem Hammam.

Każda z nas przywołuje w pamięci widok mieszkanek tych krajów. Ich idealną oliwkową cerę oraz piękne ciało. Sekretem tej urody jest duże przywiązanie do celebrowania kąpieli i oczyszczania ciała. Teraz i my możemy skorzystać z orientalnego zabiegu w zaciszu swojego domu, dzięki naturalnym produktom i akcesoriom. Dogłębne oczyszczenie, ujędrnienie i nawilżenie naszego ciała jest w zasięgu ręki. Cały rytuał składa się z 4 etapów i możemy wykonać go w naszej łazience.

Rytuał 046

Jakie kosmetyki potrzebne są nam do poszczególnych etapów Rytuału Hammam?

 Etap pierwszy – Nawilżenie

W pierwszym etapie rytuału nawilżamy nasze ciało i otwieramy pory za pomocą ciepłego prysznica. Ciepła woda zmiękcza naszą skórę i pozwala na głębsze wniknięcie później stosowanych kosmetyków.

Etap drugi – Oczyszczenie za pomocą mydła Savon Noir i rękawicy Kessa

Drugi etap dogłębnie oczyszcza ciało i ściera martwy naskórek. Do tego potrzebne nam są: mydło Savon Noir i rękawica Kessa. Mydło cenione jest przez kobiety na całym świecie. Wykonane ze zmiażdżonych oliwek i oleju oczyszcza ciało z toksyn, zmiękcza skórę i odżywia jej komórki oraz delikatnie złuszcza naskórek. W ofercie Yasmeen możemy znaleźć nie tylko tradycyjną wersję mydła, ale także jego inne wersje zapachowe: lawendoweróżaneeukaliptusoweneroliz czarnuszkądrzewem sandałowym.

Rytuał 016

Rytuał 018

Działanie mydła dopełnia peeling Kessą, która w krajach orientu zastępuje produkty kosmetyczne. Wykonana z ziarnistej tkaniny dokładnie ściera martwy naskórek, jest wspaniałą terapią antycellulitową, poprawia ukrwienie, wygładza nasze ciało i wspomaga walkę z rozstępami.

Rytuał 035

Rytuał 084

Rozpoczynamy od nałożenia mydła na zwilżone wcześniej ciało. Rozcieramy  jego niewielką ilość w dłoniach i nakładamy na ciało. W kontakcie z wodą mydło tworzy delikatnie pieniącą się emulsję. Po nałożeniu go wykonujemy dokładny peeling Kessą. Przez ok. 10 minut kolistymi ruchami masujemy nasze ciało, szczególnie skupiamy się na częściach ciała potrzebujących największego ujędrnienia: udach, pośladkach i brzuchu. Następnie spłukujemy mydło ciepłym strumieniem wody. Po takim zabiegu skóra przygotowana jest na przyjmowanie kolejnych produktów odżywczych.

Rytuał 080

Etap trzeci – Oczyszczenie glinką Ghassoul

Glinka Ghassoul to w stu procentach naturalny produkt, który oczyszcza, ujędrnia  i wygładza nasze ciało. Zawiera wiele minerałów mn. magnez, cynk i krzem. Glinkę mieszamy z wodą tworząc papkę i nakładamy na całe ciało. Pozostawiamy na 10-15 minut. Dla lepszego efektu możemy owinąć  ciało folią. Ten etap oczyszcza skórę z niedoskonałości, odświeża i tonizuje, a także wspomaga walkę z rozstępami i cellulitem. Po upłynięciu zalecanego czasu spłukujemy glinkę ciepłą wodą i przechodzimy do ostatniego etapu.

Rytuał 027

Rytuał 030

Rytuał 108

Etap czwarty – namaszczenie olejem

Po tak dokładnym oczyszczeniu ciała dostarczamy mu substancji odżywczych i dogłębnego  nawilżenia za pomocą oleju. Najczęściej stosowanym olejem jest złoto Maroka- czyli olej arganowy. Możemy jednak zastosować dowolnie wybrany przez siebie olej o właściwościach nawilżających dostosowując go do potrzeb naszej skóry np. olej sezamowymacadamiaze słodkich migdałów . Olej wmasowujemy w jeszcze wilgotną skórę ciała i wykonujemy delikatny masaż. Ten końcowy etap dostarcza skórze energii, wygładza ja, nawilża i ujędrnia.

Rytuałł 004

Rytuał 131

Tradycyjny Rytuał Hammam liczy sobie wieki, jednak dzięki produktom czerpanym z natury daje naszej skórze  to, czego najbardziej potrzebujemy – odbudowę, odżywienie, oczyszczenie i nawilżenie. Teraz każda z nas może wykonać ten zabieg  w domowym zaciszu.

Rytuał 010

 

Opracowała: Jolanta Dużyńska

Urodowa przełęcz natury chemical-cheap.blogspot.com